Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Nauka jest jak niezmierne morze [...] Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”

Stefan Żeromski

Niebieska Szkoła (17)

Zaokrętowanie: 02-10-2017
Trasa: Szczecin - Malaga
Wyokrętowanie: 01-12-2017
Cena: 12600

Rejs Niebieskiej Szkoły ma charakter żeglarski i edukacyjny, jest przeznaczony dla osób chcących przeżyć prawdziwą morską przygodę na niesamowitym żaglowcu. Jednocześnie załoga statku dołoży wszelkich starań, żeby odwiedzone miejsca były jak najbardziej atrakcyjne i zapadały w pamięć.

ns17-mapa.jpg (duże)


Uczestnicy podczas rejsu są pełnoprawną załogą i wykonują wszelkie prace związane z prawidłowym funkcjonowaniem żaglowca. Dzięki temu czynnie uczestniczą w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych, czy trapowych. Niesamowitym doznaniem będzie dla każdego przełamanie swoich ograniczeń i wejście na maszt w celu klarowania żagli. To zadanie jest jednak nieobowiązkowe.

Podczas licznych godzin spędzonych na morzu, młodzież poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, odmienne kultury i tradycje. W trakcie rejsów uczestnicy uczą się życia na statku, odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy w grupie, zmierzenia się z własnymi słabościami i przezwyciężania ich, a przede wszystkim przeżywają niesamowitą przygodę życia.

W trakcie Niebieskich Szkół uczestnikom oprócz żeglugi towarzyszy również nauka. Uczniowie podczas rejsu muszą pogodzić swoje obowiązki względem statku z zajęciami lekcyjnymi, które realizowane są na podstawie programów dydaktycznych z ich szkół macierzystych. Lekcje często odbywają się pod białymi żaglami i są pozbawione przytłaczającej atmosfery klasy szkolnej. Nauczycielami podczas Szkoły są ludzie z pasją, umiejący przekazać młodzieży swoje zamiłowanie do wykładanych przedmiotów. Ich zadaniem jest dostosowanie systemu nauczania do zróżnicowanej grupy osób, a także udzielanie indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyrównanie różnić programowych.

Żaglowiec jest unikalnym środkiem transportu, który stawią wciąż nowe wyzwania przed wszystkimi członkami załogi. Samo żeglowanie niesie za sobą ogromną satysfakcję, że potrafimy wykorzystać żywioły natury do przemierzania mórz i oceanów. Żeglowanie uczy, że z warunkami pogodowymi nie można walczyć, można jedynie się im podporządkować i wykorzystać na naszą korzyść. To wiatr jest naszym strategiem i to on wyznacza trasę rejsu, a w zasięgu etapu na trasie Szczecin – Malaga są między innymi: miasta w cieśninach duńskich, niemiecka wyspa Helgoland, Amsterdam, Oostenda, Wyspy Brytyjskie, Portugalia, Gibraltar.

Kopenhaga

kopenhaga_foto_weronika-dyja_2.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Stolica Danii, jest to jeden z bardziej interesujących punktów programu, m.in. ze względu na swoje położenie. Kopenhaga leży na dwóch wyspach - Zelandia i Amagar, jej centrum od zachodu otaczają trzy jeziora, od północy - cytadela, a od wschodu znajduje się port. Miasto oferuje wiele atrakcji, ale nie ma klimatu przytłaczającej metropolii - spacer po nim jest wręcz relaksujący. Wędrując wzdłuż kanału można podziwiać symbol Kopenhagi- pomnik Małej Syrenki. Miłośnikom poznawania lokalnej kultury, polecamy barwną, pełną klubów muzycznych dzielnicę Norrebro. Godna uwagi jest także imponująca Fontanna Geofin ilustrująca legendę o powstaniu Zelandii. Osoby rządne mocnych wrażeń będą miały okazję wyszaleć się w parku rozrywki Tivoli.

Skagen

skagen_foto_weronika-dyjas_2.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Kolejny skandynawski port, duński. Amatorzy biegania mają znakomitą możliwości odbycia tu treningu przez przebiegnięcie drogi z portu do latarni morskiej, a nawet na sam cypel Grenen – najbardziej wysunięty na północ punkt Danii. Wersja dla ambitnych to trasa po plaży, którą można oczywiście pokonać także spacerem. Samo miasteczko jest również urocze, większość terenu to zadbane, kolorowe domki mieszkalne prowadzące do centrum miasta z ulicą przepełnioną sklepami, restauracjami i kawiarniami. Niecodzienną atrakcją jest muzeum Bamsemuseum, którego kolekcję stanowi zbiór pluszowych misiów.

Amsterdam

amsterdam_foto_weronika-dyja_1.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Amsterdam to kultowa stolica europejskiej tolerancji. To mikroświat, w którym każdy, bez względu na swoją odmienność, znajdzie dla siebie miejsce. W szczególności tę różnorodność widać na ulicach wśród mieszkańców, których sam wygląd wskazuje na siłę indywidualizmu.
Błądząc między niezliczoną ilością kanałów i mostów możemy się natknąć na dom Anny Frank czy Muzeum Figur Woskowych Madamme Tussaud. Najlepszym i najczęściej używanym przez Holendrów środkiem transportu jest oczywiście rower, którym możemy się poruszać po wielu przygotowanych trasach rowerowych. Doskonałym miejscem na relaks jest Vondelpark z niesamowitymi roślinnymi kompozycjami we wszystkich kolorach tęczy. To tutaj dawniej spotykali się hipisi. 

Warto odwiedzić Muzeum Van Gogha oraz Dom Rembrandta, ale pamiętając, że uczniów Niebieskiej Szkoły czeka jeszcze wiele tygodni na morzu koniecznie trzeba wybrać się do doskonale przygotowanego od strony dydaktycznej i multimedialnej Muzeum Żeglugi Morskiej.

Ostenda - Brugia

Zatrzymując się w Ostendzie mamy możliwość wybrania się na wycieczkę do niesamowicie wyglądającej Brugii. Jest to miasto, które zachwyca swoją architekturą, przemierzając jej uliczki czujemy się jak na planie filmowym albo jakbyśmy zwiedzali Wenecję, gdyż tak jak włoskie miast, taki i flamandzka prowincja przepełniona jest siecią kanałów. Dodatkowymi atrakcjami może być zwiedzanie szczególnie ciekawych muzeów: Czekolady, Frytek, czy Diamentów.

brugia_weronika_dyjas_all.jpg (duĹźe)Fot. Weronika Dyjas
falmouth_tomasz_maracewicz.jpg (małe)Fot. Tomasz Maracewicz

Falmouth

Położone w Kornwalii nad Kanałem La Manche miasteczko jest stałym punktem na trasie Chopina w kierunku Atlantyku. Ma w sobie dużo brytyjskiego uroku, a restauracje i puby zachęcają do skosztowania tutejszej kuchni. Zainteresowani florą i fauną powinni wybrać się do fokarium oraz Ogrodu Trebah. Niewątpliwie wszystkich zainteresuje szesnastowieczny warowny zamek Pendennis wzniesiony na polecenie króla Anglii - Henryka VIII z dynastii Tudorów.

Gibraltar

gibraltar_tomasz_maracewicz.jpg (małe)Fot. Tomasz Maracewicz

To miejsce fascynujące choćby ze względu na swoje położenie na styku Afryki i Europy oraz wpływ krzyżujących się tutaj właśnie różnych kultur.
Idealne miejsce na dłuższy postój z mnóstwem pięknych i niesamowicie ciekawych miejsc, które należy zobaczyć od ruin zamku Maurów, przez kazamaty Gibraltaru po unikatowe jaskinie, m. in. Jaskinię Saint Michael's Cave zamienioną na salę koncertową dla ponad tysiąca słuchaczy.

 

Malaga

Rejs zakończymy w hiszpańskiej Maladze, położonej w środkowej części znanego regionu turystycznego Costa del Sol. To duże, nowoczesne i wielowymiarowe miasto. Zachwycą nas piękne plaże, szerokie bulwary obsadzone pięknymi palmami, stare części miasta pamiętające jeszcze czasy okupacji Maurów oraz jego nowoczesne miejsca, między innymi port jachtowy z szeregiem barów i restauracji. W Maladze mieszkał Pablo Picasso, koniecznie zatem trzeba odwiedzić jego muzeum. 

malaga_kacper_halota.jpg (duĹźe)Fot. Kacper Halota
* Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje kapitan, po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych. Opisana trasa ma charakter jedynie informacyjny i może ulec zmianie. Bez zmian pozostają jedynie porty za i wyokrętowania.

Informacje dodatkowe:

 

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 2520 zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji

I rata 3360 zł - do 02.03.2017

II rata 3360 zł - do 02.06.2017

III rata 3360 zł - do 02.09.2017

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

 

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 200 euro. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

 

Koszty

Koszt uczestnictwa w rejsie 12600 zł obejmuje:

  • zakwaterowanie na pokładzie w 3 osobowych kabinach,

  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty

  • opłaty celno-paszportowe

  • koszty paliwa.

 Cena nie zawiera:

kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania, 
ubezpieczeniaw zakresie NNW i KL za granicą - każdy uczestnik powinien takie ubezpieczenie wykupić we własnym zakresie

 

Zaokrętowanie 02.10.2017 
Wyokrętowanie 01.12.2017 

 

WARUNKI REZERWACJI

W ciągu trzech dni od daty rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 20% ceny. Po trzech dniach rezerwacje bez opłaconego zadatku zostają przesunięte na listę rezerwową. Pozostałą część kosztów należy wpłacić najpóźniej miesiąc przed rejsem. Brak wpłaty oznacza rezygnację z rejsu i stratę zadatku.

W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej ceny rejsu. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 7 dni od daty rezygnacji. W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora, Organizator dokonuje następujących potrąceń z dokonanych wpłat:

  • na 60 lub więcej dni przed datą rozpoczęcia rejsu: opłatę w wysokości zadatku; 
  • w terminie 59-30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu: 50% ceny rejsu; 
  • w terminie krótszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu do 100% ceny rejsu; 

Zwrot należnej kwoty nastąpi w ciągu 14 dni od daty rezygnacji z rejsu. Rezygnując z rejsu Uczestnik ma prawo wskazać osobę trzecią, która wejdzie w Jego ogół praw i obowiązków. Zwrot dokonanych przez Uczestnika wpłat nastąpi w dniu następnym po dniu wpłynięcia wpłat od osoby wskazanej przez Uczestnika. Od zwracanych kwot z tytułu rezygnacji Uczestnika z rejsu nie przysługują odsetki.

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia, przeczytaj wspomnienia...

Z tego rejsu wrócili dorośli ludzie, w których wciąż pozostała dziecięca ciekawość świata.”

ZOBACZ