Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi...”

Albert Einstein

Niebieska Szkoła (23)

Zaokrętowanie: 14-11-2019
Trasa: Malaga – Karaiby
Wyokrętowanie: 26-12-2019
Cena: 9870

Chcecie przeżyć niesamowitą morską przygodę na najszybszym polskim żaglowcu? Jest to możliwe właśnie na STS Fryderk Chopin i do tego na ciepłych karaibskich wodach! Rejs Niebieskiej Szkoły ma charakter zarówno żeglarski, jak i edukacyjny. Załoga naszego statku dołoży wszelkich starań, abyście odwiedzili najatrakcyjniejsze lokacje i aby zapadły Wam one w pamięć na długie lata!
 

 mapans23.jpg (duĹźe)

 

W czasie trwania całego rejsu będziecie pełnoprawną załogą wykonującą wszelkie prace związane z prawidłowym funkcjonowaniem żaglowca. Będziecie m.in. uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych, jak również w trapowych. Podczas licznych godzin spędzonych na morzu, poznacie uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz zasady pracy przy żaglach. Odwiedzicie zagraniczne porty, odkryjecie świat, poznacie odmienne kultury i tradycje. W trakcie rejsu nauczycie się życia na statku, odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy w grupie oraz sposobów pokonywania własnych słabości.
Jednak jak sama nazwa wskazuje w trakcie Niebieskiej Szkoły będą odbywać się zajęcia dydaktyczne. Jako uczniowie będziecie musieli pogodzić swoje obowiązki względem statku z lekcjami szkolnymi, które realizowane będą na podstawie programów dydaktycznych z waszej szkoły macierzystej. Lekcje często odbywać się będą pod białymi żaglami i będą pozbawione przytłaczającej atmosfery klasy szkolnej. Nauczycielami podczas Niebieskiej Szkoły są ludzie z pasją, umiejący przekazać młodzieży swoje zamiłowanie do wykładanych przedmiotów. Dostosowują swój system nauczania do zróżnicowanej grupy osób, a także udzielają indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyrównanie różnic programowych. Pamiętajcie, że żaglowiec jest unikalnym środkiem transportu, który wszystkim członkom załogi stawia wciąż nowe wyzwania. Samo żeglowanie dostarcza ogromną satysfakcję. Zrozumiecie bowiem jak skutecznie wykorzystać wiatr do przemierzania bezkresnych mórz i oceanów. Żeglowanie nauczy Was również, że z warunkami pogodowymi nie można walczyć, można jedynie się im podporządkować i wykorzystać na naszą wspólną korzyść. Planujemy w czasie rejsu z Malagi na Martynikę odwiedzić m.in. : Gibraltar, Kanary, Wyspy Zielonego Przylądka, Dominikę.
Gibraltar

 

gibraltar_tomasz_maracewicz_0.jpg (małe)Fot. Tomasz Maracewicz

To miejsce fascynujące choćby ze względu na swoje położenie na styku Afryki i Europy oraz wpływ krzyżujących się tutaj właśnie różnych kultur.

Idealne miejsce na dłuższy postój z mnóstwem pięknych i niesamowicie ciekawych zabytków, które należy zobaczyć, od ruin zamku Maurów, przez kazamaty Gibraltaru po unikatowe jaskinie, m. in. Jaskinię Saint Michael's Cave zamienioną na salę koncertową dla ponad tysiąca słuchaczy.

 

Wyspy Kanaryskie

 

kanary_weronika-dyjas.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Wyspy Kanaryjskie to obowiązkowy postój w Las Palmas. Nazwane przez Platona „wyspami szczęśliwymi”, we wszelkich materiałach promocyjnych określane są jako najlepszy kierunek jesiennych i zimowych wyjazdów. Zawdzięczają to wiosennemu klimatowi, który panuje na wyspach przez cały rok. Wulkaniczny krajobraz i piękne plaże to wystarczający argument, choć nie jedyny, by chcieć zwiedzić wyspy. Wiele atrakcji znajdziemy w samym Las Palmas, największym mieście na Gran Canarii, która  jest stałym punktem na trasie rejsu. Warto odwiedzić piękne stare miasto, Katedrę Świętej Anny i Dom Kolumba.

 

Wyspy Zielonego Przylądka

Położone u zachodnich wybrzeży Afryki. Na każdym kroku będziemy tutaj obserwowali ciekawą mieszankę wpływów europejskich, afrykańskich i brazylijskich. Są widoczne zarówno w muzyce, kulturze i kuchni. To idealne miejsce na odpoczynek na lądzie przed długim przejściem przez Atlantyk. Spacerując po pięknym Mindelo, czy okolicznych plażach, warto nacieszyć się stałym gruntem pod stopami. Z Wysp Zielonego Przylądka zabierzemy na pokład dobre nastroje i rytmy zapadającego w ucho i serce lokalnego bluesa zwanego morną. 

 

Karaiby

 

st_lucia_rodney-bay_weronika.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Widok wysp karaibskich będzie jednym z intensywniejszych wspomnień na długie lata! Towarzyszy mu specyficzne podekscytowanie związane nie tylko z oczekiwaniem na możliwość zejścia na ląd, ale również z poczuciem ogromnej satysfakcji. Na wakacje na Karaibach wszyscy czekają równie mocno. I właśnie widać ich początek.
Wysp do odwiedzenia jest naprawdę dużo, miejsc do zwiedzenia jeszcze więcej. Przed uczniami szereg wycieczek – koniecznie trzeba popłynąć słynną Indian River do chatki wiedźmy Calipso, obejrzeć wulkan, popływać pod wodospadem i objechać kolejne wyspy odwiedzając targi, kawiarenki i sklepy. Ale wakacje to też czas na leniuchowanie, więc w planach mamy nurkowanie, skoki do wody, możliwość nauki surfingu. Wszystko w pięknym słońcu i doskonałym towarzystwie.

 

Martynika

Do Polski wrócimy z Martyniki - górzystej wyspy słynącej z pięknie pachnących przypraw, targów egzotycznych kwiatów, owoców morza i ryb. Przez okna samolotu będziemy jeszcze widzieli turkusowe fale oceanu otaczającego rajskie wyspy. 

 

martynika_agnieszka_pruszek.jpg (duĹźe)Fot. Agnieszka Pruszek

 

* Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje kapitan, po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych. Opisana trasa ma charakter jedynie informacyjny i może ulec zmianie. Bez zmian pozostają jedynie porty za i wyokrętowania.


Informacje dodatkowe:

 

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 1974 zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji

I rata 1974zł - do 14.02.2019

II rata 1974zł - do 14.05.2019

III rata 1974zł - do 14.08.2019

IV rata 1974 zł- do 14.10.2019

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

 

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 200 euro. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

 

Cena rejsu zawiera:

 

  • zakwaterowanie na pokładzie w 3 osobowych kabinach,
  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty 
  • opłaty portowe i koszty paliwa
  • opiekę lekarza

Cena nie zawiera:

kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania,
ubezpieczeniaw zakresie NNW i KL za granicą - każdy uczestnik powinien takie ubezpieczenie wykupić we własnym zakresie

 

Zaokrętowanie 14.11.2019
Wyokrętowanie 26.12.2019

 

WARUNKI REZERWACJI

W ciągu trzech dni od daty rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 20% ceny. Po trzech dniach rezerwacje bez opłaconego zadatku zostają przesunięte na listę rezerwową. Pozostałą część kosztów należy wpłacić najpóźniej miesiąc przed rejsem. Brak wpłaty oznacza rezygnację z rejsu i stratę zadatku.

W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej ceny rejsu. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 7 dni od daty rezygnacji. W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora,

Organizator dokonuje następujących potrąceń z dokonanych wpłat:

  • na 60 lub więcej dni przed datą rozpoczęcia rejsu: opłatę w wysokości zadatku; 
  • w terminie 59-30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu: 50% ceny rejsu; 
  • w terminie krótszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu do 100% ceny rejsu;

 

Zwrot należnej kwoty nastąpi w ciągu 14 dni od daty rezygnacji z rejsu. Rezygnując z rejsu Uczestnik ma prawo wskazać osobę trzecią, która wejdzie w Jego ogół praw i obowiązków. Zwrot dokonanych przez Uczestnika wpłat nastąpi w dniu następnym po dniu wpłynięcia wpłat od osoby wskazanej przez Uczestnika. Od zwracanych kwot z tytułu rezygnacji Uczestnika z rejsu nie przysługują odsetki.

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Z tego rejsu wrócili dorośli ludzie, w których wciąż pozostała dziecięca ciekawość świata.”

ZOBACZ