Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Niebieska Szkoła (25)

Zaokrętowanie: 08-03-2020
Trasa: Karaiby – Lizbona
Wyokrętowanie: 19-04-2020
Cena: 9870

XXV Niebieską Szkołę rozpoczniesz od zajęć w tropikach, a skończysz w Portugalii. Brzmi banalnie?! 
Nie zapominaj jednak, że to 42 dni zajęć na wodzie, ale za to po lekcjach będziesz mógł zwiedzać różne zakątki świata, a wszystko to pod czujnym okiem wykwalifikowanej załogi! Zobaczysz najpiękniejsze wyspy Karaibów, poznasz żeglarstwo od A do Z a co najważniejsze nie przegapisz żadnego dnia w szkole. Rejs Niebieskiej Szkoły ma charakter zarówno żeglarski, jak i edukacyjny. Załoga stała żaglowca dołoży wszelkich starań, abyś odwiedził najatrakcyjniejsze lokacje i aby zapadły one Tobie w pamięć na długie lata!
mapans25.jpg (duĹźe)


 

W czasie trwania całego rejsu będziesz pełnił funckję załoganta. Do twoich zadań należeć będą wszelkie prace związane z prawidłowym funkcjonowaniem całego statku. Nie będziesz jedynie chodził do szkoły, a poznasz od kuchni prawdziwe żeglowanie! Poznasz uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz zasady pracy przy żaglach. Odwiedzisz zagraniczne porty, odkryjesz świat, poznasz odmienne kultury i nowe tradycje. W trakcie rejsu nauczysz się życia na statku, odpowiedzialności za innych i za siebie, współpracy w grupie oraz sposobów pokonywania własnych słabości. Jednak jak sama nazwa wskazuje w trakcie Niebieskiej Szkoły będą odbywać się zajęcia dydaktyczne. Jako uczeń będziesz godzić typowe obowiązki szkolne z żeglowaniem i zwiedzaniem piękych tropików. Lekcje szkolne, będą realizowane na podstawie programów dydaktycznych z Twojej szkoły macierzystej - zatem nie będziesz mieć żadnych zaległości! Nauczycielami podczas Niebieskiej Szkoły zawsze są ludzie z pasją, umiejący przekazać młodzieży swoje zamiłowanie do wykładanych przedmiotów. Dostosowują swój system nauczania do zróżnicowanej grupy osób, a także udzielają indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyrównanie różnic programowych. Pamiętaj, że żaglowiec jest unikalnym środkiem transportu, który wszystkim członkom załogi stawia wciąż nowe wyzwania. Samo żeglowanie dostarcza ogromną satysfakcję. Zrozumiesz bowiem jak skutecznie wykorzystać wiatr do przemierzania bezkresnych mórz i oceanów. Żeglowanie nauczy wszystkich uczniów na podkładzie, że z warunkami pogodowymi nie można walczyć, można jedynie się im podporządkować i wykorzystać na naszą wspólną korzyść.
Pamiętaj, że to wiatr jest naszym strategiem i to on wyznacza trasę rejsu, a w zasięgu etapu z Martyniki do Lizbony są między innymi: Dominika, Bermudy, Azory.

 

Martynika

Z Polski polecimy na Martynikę - górzystą wyspę słynącą z pięknie pachnących przypraw, targów egzotycznych kwiatów, owoców morza i ryb. Przez okna samolotu będziemy widzieli turkusowe fale oceanu otaczającego rajskie wyspy. 

martynika_agnieszka_pruszek_0.jpg (duĹźe)Fot. Agnieszka Pruszek

 

Karaiby
st_lucia_rodney-bay_weronika_0.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

 

Widok wysp karaibskich będzie jednym z intensywniejszych wspomnień na długie lata! Towarzyszy mu specyficzne podekscytowanie związane nie tylko z oczekiwaniem na możliwość zejścia na ląd, ale również z poczuciem ogromnej satysfakcji. Na wakacje na Karaibach wszyscy czekają równie mocno. I właśnie widać ich początek.
Wysp do odwiedzenia jest naprawdę dużo, miejsc do zwiedzenia jeszcze więcej. Przed uczniami szereg wycieczek – koniecznie trzeba popłynąć słynną Indian River do chatki wiedźmy Calipso, obejrzeć wulkan, popływać pod wodospadem i objechać kolejne wyspy odwiedzając targi, kawiarenki i sklepy. 

 

Azory

 

azoty_weronika_dyjas.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Azory to archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych należących do Portugalii. Największą wyspą archipelagu jest Sao Miguel, aby w pełni poznać historię oraz charakter tej wyspy najlepiej odwiedzić takie miasta jak Ribeira Grande, Lagoa, Nordeste, Povoacao oraz pierwszą stolicę wyspy Vila Franca do Campo. Miejscem wartym odwiedzenia jest Vale das Furnas przepiękny ogród położony na dnie szerokiego krateru wulkanicznego. Znajdują się tam również gorące źródła. Flores to kolejna bajkowa wyspa należąca do Azorów, której nazwa w pełni oddaje jej wygląd - raj dla osób kochających piękną, dziką przyrodę. Faial to wyspa, na której odnajdą się wszyscy miłośnicy zabytków. Będąc tam warto odwiedzić takie miejsca jak Sao Salvador, Nossa Senhora do Carmo i Sao Francisco. Osoby interesujące się obiektami wojskowymi powinny obejrzeć fortyfikacje Porto Pim natomiast fascynatom przyrody na pewno przypadnie do gustu rezerwat przyrody Caldeira bądź groty i jaskinie na wybrzeżu Feteira.

 

Lizbona

Samo serce Portugalii! W okresie wielkich odkryć z tego portu wyruszyło wiele wypraw morskich, które przyczyniły się do rozwoju kraju i jego stolicy. Znajduje się tam wiele ciekawych zabytków jak np. Pomnik Odkrywców, na którym dumnie prezentują się postacie historyczne znane z wielkich odkryć geograficznych: Vasco da Gama, Ferdynand Magellan czy Henryk Żeglarz. Na samym szczycie pomnika znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać dzielnicę Belem. Lizbona ma 16 oficjalnych punktów widokowych, z których podziwiać można miasto z różnych stron. Jeden z tych najbardziej malowniczych punktów widokowych, to Miradouro da Graça. Mamy z niego doskonały widok na zamek św. Jerzego oraz całe centrum. Miejsce dobre na zdjęcia zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, gdy zobaczyć można z tego miejsca całe oświetlone centrum oraz podziwiać zachód słońca.

lizbona-lisboa-lisboa-najpop.jpg (duĹźe)

 

*Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje kapitan, po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych. Opisana trasa ma charakter jedynie informacyjny i może ulec zmianie. Bez zmian pozostają jedynie porty za i wyokrętowania.

Informacje dodatkowe:

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 1974 zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji

I rata 1974 zł - do 08.06.2019

II rata 1974 zł - do 08.09.2019

III rata 1974 zł - do 08.11.2019

IV rata 1974 zł- do  08.01.2020

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

 

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 200 euro. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

 

Cena rejsu zawiera:

 

  • zakwaterowanie na pokładzie w 3 osobowych kabinach,
  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty 
  • opłaty portowe i koszty paliwa
  • opiekę lekarza

Cena nie zawiera:

kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania, 
ubezpieczeniaw zakresie NNW i KL za granicą - każdy uczestnik powinien takie ubezpieczenie wykupić we własnym zakresie

 

Zaokrętowanie 08.03.2020 
Wyokrętowanie 19.04.2020

 

WARUNKI REZERWACJI

W ciągu trzech dni od daty rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 20% ceny. Po trzech dniach rezerwacje bez opłaconego zadatku zostają przesunięte na listę rezerwową. Pozostałą część kosztów należy wpłacić najpóźniej miesiąc przed rejsem. Brak wpłaty oznacza rezygnację z rejsu i stratę zadatku.

W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej ceny rejsu. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 7 dni od daty rezygnacji. W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora,

Organizator dokonuje następujących potrąceń z dokonanych wpłat:

  • na 60 lub więcej dni przed datą rozpoczęcia rejsu: opłatę w wysokości zadatku; 
  • w terminie 59-30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu: 50% ceny rejsu; 
  • w terminie krótszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu do 100% ceny rejsu;

 

Zwrot należnej kwoty nastąpi w ciągu 14 dni od daty rezygnacji z rejsu. Rezygnując z rejsu Uczestnik ma prawo

wskazać osobę trzecią, która wejdzie w Jego ogół praw i obowiązków. Zwrot dokonanych przez Uczestnika

wpłat nastąpi w dniu następnym po dniu wpłynięcia wpłat od osoby wskazanej przez Uczestnika. Od

zwracanych kwot z tytułu rezygnacji Uczestnika z rejsu nie przysługują odsetki.

 

 

 

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia, przeczytaj wspomnienia...

Wspaniała przygoda u progu dorosłego życia - tak sobie myślałam...”

ZOBACZ