Niebieska Szkoła (18) Barbados i regaty

25.01.2018

Za nami całkiem udany pobyt na Barbadosie i w okolicy. W niedzielę na przykład wzięliśmy udział w regatach dookoła Barbadosu. Można powiedzieć, że zostaliśmy moralnymi zwycięzcami! Do mety co prawda nie udało się dopłynąć, bo halsówka pod prąd i wysoka fala jednak okazała się zbyt czasochłonna (nie wyrobilibyśmy się na metę w dozwolonym czasie), ale w naszej klasie (Classic) wycofały się wszystkie jednostki, przy czym my jako ostatni - walczyliśmy najdłużej :) Młodzież twierdzi, że żegluga regatowa, w dużym przechyle, dynamiczne zwroty i cała reszta im się podobała, no i chyba mówią prawdę. A teraz właśnie mijamy wyspę Antigua w drodze na St. Martin.

b8d3f4b7201517233963.jpg (małe)Regaty 1
fc56a8cef11517233984.jpg (małe)Regaty 2