Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Niebieska Szkoła (18) Natal

22.01.2018

"Za nami najdłuższy pod względem odległości (ale niekoniecznie pod względem czasu) przelot – 2000 mil z Natal do Barbadosu. To oznacza, że dotarliśmy na Karaiby. Ale zanim zaczną się wakacje, trzeba jeszcze dokończyć wszystkie sprawy szkolne – zostało kilka dni lekcji i zaliczeń.
Cofając się kilkanaście dni wstecz, do Natal należy wspomnieć tamtejszą wycieczkę, która odbyła się w przeddzień wypłynięcia. Jak do tej pory była to najciekawsza z wycieczek. Zaczęła się od rajdu buggy po wydmach (po portugalsku „dunas”), w stylu nazywanym przez miejscowych „with emotions” – to było lepsze niż wesołe miasteczko.
Dalej było spokojniej, ale też ciekawie. Między innymi przez Via Costeria, wzdłuż prawie największego parku w Brazylii pojechaliśmy na najładniejszą plażę w okolicy, tam było trochę czasu wolnego na zabawę z falami. Widzieliśmy też drzewo, które zajmuje więcej miejsca niż boisko piłkarskie.
A potem popłynęliśmy na Karaiby.
Wkrótce parę słów o tym, jak to jest na tych Karaibach."