Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Niebieska Szkoła (18) Wagner Sailing Rally

05.02.2018

"Wagner Sailing Rally zakończone. Nie wiem kto bardziej się cieszył na wizytę na zlocie – przyjmujący nas organizatorzy i żeglarze, czy nasza młodzież. Na pewno obie strony były zachwycone.
Niestety problemy techniczne na St. Martin spowodowały, że do Trellis Bay, gdzie miał miejsce zlot, dotarliśmy dopiero drugiego dnia, więc ominęło nas rozpoczęcie zlotu. Na drugi dzień odbyły się otwarte zawody sportowe (np. siatkówka, wiosłowanie w dinghy), gdzie oczywiście zaznaczyliśmy swój udział – nie bez sukcesów☺ Wieczorem podczas ogólnej zabawy w Aragorn’s Restaurant znów załoga pokazała się z dobrej strony – nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na piosenkę rejsową. Każda z wacht zaprezentowała swój autorski utwór przed dużo większą publicznością niż się spodziewali – wszystkimi uczestnikami zlotu. Ogromne gratulacje dla występujących!
Kolejny dzień – kolejne przygody. Flota Wagnera popłynęła w tak zwanym „Gentelann’s Rally”, a Fryderyk Chopin przyjął na pokład trzydziestkę ochotników do pożeglowania na jego pokładzie. Na wyspie Jost Van Dyke wieczorem zostały opuszczone bandery zlotu, WSR zamknięte, no i odbyła się pożegnalna impreza z grillem. Rano większość jachtów odpłynęła, a my zostaliśmy jeszcze jeden cały dzień, spożytkowany głównie (ale nie tylko) na odpoczynek na plaży).
I żeglujemy dalej."

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia, przeczytaj wspomnienia...

Wspaniała przygoda u progu dorosłego życia - tak sobie myślałam...”

ZOBACZ