Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi...”

Albert Einstein

Niebieszka Szkoła (18) - Capo Verde

18.12.2017

Pozdrowienia z Capo Verde! Ostatni przystanek po tej stronie Atlantyku:) stoimy tutaj od dwóch dni, odpoczywając po poprzednim przelocie. Silne wiatry północno-wschodnie pozwoliły nam w astronomicznej prędkości przeskoczyć z Gran Canarii! Średnia prędkość przelotowa ponad 8 Mm, maksymalny dzienny log 236 mil i to wszytko na niepełnym ożaglowaniu! Chopin poraz kolejny pokazał, że jest szybki i że stać go jeszcze na więcej! Biorąc pod uwagę regeatowe aspiracje kapitana, które mają jeszcze być spełniane na tym rejsie to świetna zapowiedź! Załoga z dnia na dzień coraz więcej potrafi, są bardziej zgrani i lepiej potrafiący pracować na żaglach. Choć nie da się ukryć, że choroba morska zebrała swoje żniwa, ścinając parę osób z załogi, to morale nie opadły :) Święta coraz bliżej, na ulicach widac dekoracje świąteczne, z jakiegoś sklepu leci nieśmiało jeden z grudniowych, dzwoneczkowych przebojów, tylko to słońce i palmy trochę kontrastują ;) Mimo wszytko choinka na pokładzie już stoi, w kambuzie snute są plany lepienia pierogów, przygotowania ryb i pieczenia ciast. Po statku co jakiś czas ktoś nieśmiało przejdzie w sweterku w renifery. Święta coraz bliżej, nam przyjdzie je spędzić gdzieś na środku Atlantyku! Na białe święta raczej szans nie mamy :) Najdalej jutro rano ruszamy dalej. Pożegnamy się ze spokojnym lądem, ze wschodnią częścią Atlantyku i płyniemy w kierunku Fernando! Brazylia czeka na nas :D

Piotr Ogrodnicki

 

936d9ed71a1513672739.jpg (małe)fot. Piotr Ogrodnicki
a2b4ce8a511513672816.jpg (małe)fot. Piotr Ogrodnicki Capo Verde

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia, przeczytaj wspomnienia...

Wspaniała przygoda u progu dorosłego życia - tak sobie myślałam...”

ZOBACZ