Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

NS 17 - Den Helder, Ofelia i LEGO

23.10.2017

"Kolejne mile morskie za nami! Mglisto, szare Morze Północne już prawie za nami. W naszym transmorskim slalomie gigancie pomiędzy przetaczającymi się huraganowymi Ofeliami, potężnymi niżami i silnymi wiatrami wylądowaliśmy w holenderskim Den Helder. Jednakże nie był to jedyny port od Kristiansand (na wieczór przed wyjściem rozegrany został konkurs na budowę mostów z makaronu spaghetti, sercem pierwsza wachta jak zawsze wygrała ! :D ). Po drodze mieliśmy okazję zatrzymać się w duńskim Esbjerg, żeby jak na prawdziwych dżentelmenów przystało przepuścić wspomnianą Ofelie przodem. W porcie tym ponownie wrócił duński motyw klocków LEGO w postaci wypadu do Legolandu :D Następnie kolejny parodniowy przeskok i jesteśmy w Holandii. Po drodze odbywała się wielka konspiracja w kambuzie szykując tort-niespodziankę dla II oficera. Pani Krysia jak zawsze stanęła na wysokości zadania ! :)" Piotr Ogrodnicki

 

607a6eb1fe1508760878.jpg (małe)fot. Piotr Ogrodnicki
ffcecdfa151508760902.jpg (małe)fot. Piotr Ogrodnicki

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Myślałam tylko, jak wytrzymam dwa miesiące bez Internetu...”

ZOBACZ