Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Nauka jest jak niezmierne morze [...] Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”

Stefan Żeromski

NS 17 - Lizbona

08.11.2017

Kolejne wieści z pokładu od niezawodnego Piotrka Ogrodnickiego. "Kontynuujemy naszą morską drogę na południe. Postanowiliśmy zrobić parę dni przerwy od słonecznej Hiszpanii i obraliśmy kurs na gorącą ( w listopadzie tylko ciepłą;) ) Portugalię! Pogoda wciąż dopisuje i płynąc z wiatrem ujrzeliśmy wybrzeże kraju korkiem płynącym. Jednakże Lizbona musiała poczekać bo wpłynęliśmy idealnie na start Volvo Ocean Race! Wykorzystując przewagę lokalizacyjną ustawiliśmy się tuż za linią startu i podziwialiśmy z pokładu, wody i powietrza start tych wspaniałych, regatowych maszyn. Następnego dnia był czas na Lizbonę, miasta Fado, miejsca gdzie w gąszczu starych uliczek czas płynie jakby trochę wolniej, trochę inaczej, a jednocześnie miasta tętniącego życiem i pełnego turystów. Pełni sił właśnie ruszamy w morze, wypatrując na horyzoncie kolejnego portu ! :)"

fc51880e041510147211.jpg (małe)fot. P. Ogrodnicki
bd41e0d97b1510147242.jpg (małe)fot. P. Ogrodnicki

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Myślałam tylko, jak wytrzymam dwa miesiące bez Internetu...”

ZOBACZ