PR 04.04.2021

13.04.2021

"Dzień rozpoczęliśmy z przytupem, czyli od dwóch dzwonków obwieszczających alarm do żagli – o 7:00 rano. Wyrobiliśmy się idealnie, więc po apelu i wciągnięciu bandery o 8:00 mogliśmy przystąpić do uroczystego śniadania wielkanocnego.  Dla wielu osób była to okazja do wyciągnięcia odświętnych ubrań i założenia najładniejszych rzeczy, dlatego niektórzy przyszli nawet w koszuli.

W ramach świąt mieliśmy dzień lenia, który posłużył wielu do zrobienia porządków w szafie i wyprania brudnych ciuchów. Po obiedzie, już nie tak uroczystym jak śniadanie, przygotowanym przez bohaterską wachtę kambuzową, urządzono seans filmowy, na którym poznaliśmy historię rosyjskiej fregaty szkoleniowej Kruzensztern, jednego z największych żaglowych okrętów na świecie. W tym czasie pogoda poprawiła się, więc każdy z nas mógł podziwiać piękny atlantycki zachód słońca. Jutrzejszy dzień zapowiada się obiecująco, bo zaplanowano dla nas zajęcia praktyczne z nawigacji."

"Wojtek Macieszczak, Ala Kuśmierska"

Myślałam tylko, jak wytrzymam dwa miesiące bez Internetu...”