Bezpieczeństwo

Żaglowiec Fryderyk Chopin został zaprojektowany z myślą o rejsach dla młodzieży i odpowiednio do tego celu przygotowany. Spełnia on wszystkie normy polskie i międzynarodowe, w szczególności te dotyczące bezpieczeństwa. Karta Bezpieczeństwa statku odnawiana jest co rok.

bezpieczeństwo_X_P1330175.JPG (small)

Safety first!

Fryderyk Chopin jest regularnie doposażany w nowoczesne rozwiązania nautyczne oraz remontowany, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale także zwiększony komfort życia.

Młodzież po zaokrętowaniu przechodzi gruntowne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy na statku oraz z obsługi lin i wchodzenia na maszty z odpowiednią asekuracją.

Uczestnicy rejsów regularnie biorą udział w alarmach ćwiczebnych pod czujnym okiem załogi zawodowej. Nie tylko utrwalają sobie wówczas pożądane zachowania w sytuacjach awaryjnych, ale także zdobywają wiadomości dotyczące wyposażenia ratunkowego żaglowca.

Na pokładzie żaglowca w czasie trwania rejsu znajduje się lekarz. Dodatkowo statek ma możliwość łączności satelitarnej z lądem w każdym momencie.