Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi...”

Albert Einstein

Niebieska Szkoła (22)

Zaokrętowanie: 02-03-2019
Trasa: Martynika - Malaga
Wyokrętowanie: 13-04-2019
Wolne miejsca: 15/36
Cena: 9240

Rejs Niebieskiej Szkoły ma charakter żeglarski i edukacyjny, jest przeznaczony dla osób chcących przeżyć prawdziwą morską przygodę na niesamowitym żaglowcu. Jednocześnie załoga statku dołoży wszelkich starań, żeby odwiedzone miejsca były jak najbardziej atrakcyjne i zapadały w pamięć.

 mapy-18-19-ns22.jpg (duĹźe)

Uczestnicy podczas rejsu są pełnoprawną załogą i wykonują wszelkie prace związane z prawidłowym funkcjonowaniem żaglowca. Dzięki temu czynnie uczestniczą w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych, czy trapowych. Niesamowitym doznaniem będzie dla każdego przełamanie swoich ograniczeń i wejście na maszt w celu klarowania żagli. To zadanie jest jednak nieobowiązkowe.

Podczas licznych godzin spędzonych na morzu, młodzież poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, odmienne kultury i tradycje. W trakcie rejsów uczestnicy uczą się życia na statku, odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy w grupie, zmierzenia się z własnymi słabościami i przezwyciężania ich, a przede wszystkim przeżywają niesamowitą przygodę życia.

W trakcie Niebieskich Szkół uczestnikom oprócz żeglugi towarzyszy również nauka. Uczniowie podczas rejsu muszą pogodzić swoje obowiązki względem statku z zajęciami lekcyjnymi, które realizowane są na podstawie programów dydaktycznych z ich szkół macierzystych. Lekcje często odbywają się pod białymi żaglami i są pozbawione przytłaczającej atmosfery klasy szkolnej. Nauczycielami podczas Szkoły są ludzie z pasją, umiejący przekazać młodzieży swoje zamiłowanie do wykładanych przedmiotów. Ich zadaniem jest dostosowanie systemu nauczania do zróżnicowanej grupy osób, a także udzielanie indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyrównanie różnić programowych.

Żaglowiec jest unikalnym środkiem transportu, który stawią wciąż nowe wyzwania przed wszystkimi członkami załogi. Samo żeglowanie niesie za sobą ogromną satysfakcję, że potrafimy wykorzystać żywioły natury do przemierzania mórz i oceanów. Żeglowanie uczy, że z warunkami pogodowymi nie można walczyć, można jedynie się im podporządkować i wykorzystać na naszą korzyść. 

Martynika

Z Polski polecimy na Martynikę - górzystą wyspę słynącą z pięknie pachnących przypraw, targów egzotycznych kwiatów, owoców morza i ryb. Przez okna samolotu będziemy jeszcze widzieli turkusowe fale oceanu otaczającego rajskie wyspy. 

martynika_agnieszka_pruszek_0.jpg (duĹźe)Fot. Agnieszka Pruszek

Azory

azoty_weronika_dyjas.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Azory to archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych należących do Portugalii. Największą wyspą archipelagu jest Sao Miguel, aby w pełni poznać historię oraz charakter tej wyspy najlepiej odwiedzić takie miasta jak Ribeira Grande, Lagoa, Nordeste, Povoacao oraz pierwszą stolicę wyspy Vila Franca do Campo. Miejscem wartym odwiedzenia jest Vale das Furnas przepiękny ogród położony na dnie szerokiego krateru wulkanicznego. Znajdują się tam również gorące źródła. Flores to kolejna bajkowa wyspa należąca do Azorów, której nazwa w pełni oddaje jej wygląd - raj dla osób kochających piękną, dziką przyrodę. Faial to wyspa, na której odnajdą się wszyscy miłośnicy zabytków. Będąc tam warto odwiedzić takie miejsca jak Sao Salvador, Nossa Senhora do Carmo i Sao Francisco. Osoby interesujące się obiektami wojskowymi powinny obejrzeć fortyfikacje Porto Pim natomiast fascynatom przyrody na pewno przypadnie do gustu rezerwat przyrody Caldeira bądź groty i jaskinie na wybrzeżu Feteira. 

Gibraltar

gibraltar_tomasz_maracewicz_1.jpg (małe)Fot. Tomasz Maracewicz

To miejsce fascynujące choćby ze względu na swoje położenie na styku Afryki i Europy oraz wpływ krzyżujących się tutaj właśnie różnych kultur.
Idealne miejsce na dłuższy postój z mnóstwem pięknych i niesamowicie ciekawych miejsc, które należy zobaczyć od ruin zamku Maurów, przez kazamaty Gibraltaru po unikatowe jaskinie, m. in. Jaskinię Saint Michael's Cave zamienioną na salę koncertową dla ponad tysiąca słuchaczy.

Malaga

malaga_kacper_halota_1.jpg (małe)Fot. Kacper Halota

Hiszpańska Malaga, która położona jest w środkowej części znanego regionu turystycznego Costa del Sol, to duże, nowoczesne i wielowymiarowe miasto. Zachwyca pięknymi plażami, szerokimi bulwarami, które obsadzone są palmami. Stare części miasta pamiętają jeszcze czasy okupacji Maurów a w jego nowoczesnych częściach, można odpocząć i zjeść coś dobrego jak np. w porcie jachtowym z szeregiem barów i restauracji. W Maladze mieszkał Pablo Picasso, koniecznie zatem trzeba odwiedzić jego muzeum. 


Informacje dodatkowe:

 

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 1848 zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji

I rata 1848 zł - do 19.05.2018

II rata 1848 zł - do 19.08.2018

III rata 1848 zł - do 19.11.2018

IV rata 1848 zł - do 19.02.2019

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

 

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 200 euro. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

 

Cena rejsu zawiera:

  • zakwaterowanie na pokładzie w 3 osobowych kabinach,
  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty 
  • opłaty portowe i koszty paliwa
  • opiekę lekarza

Cena nie zawiera:

  • kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania, 
  • ubezpieczeniaw zakresie NNW i KL za granicą - każdy uczestnik powinien takie ubezpieczenie wykupić we własnym zakresie

 

Zaokrętowanie 02.03.2019 
Wyokrętowanie 13.04.2019

 

WARUNKI REZERWACJI

W ciągu trzech dni od daty rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 20% ceny. Po trzech dniach rezerwacje bez opłaconego zadatku zostają przesunięte na listę rezerwową. Pozostałą część kosztów należy wpłacić najpóźniej miesiąc przed rejsem. Brak wpłaty oznacza rezygnację z rejsu i stratę zadatku.

W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej ceny rejsu. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 7 dni od daty rezygnacji. W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora,

Organizator dokonuje następujących potrąceń z dokonanych wpłat:

  • na 60 lub więcej dni przed datą rozpoczęcia rejsu: opłatę w wysokości zadatku; 
  • w terminie 59-30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu: 50% ceny rejsu; 
  • w terminie krótszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu do 100% ceny rejsu;

 

Zwrot należnej kwoty nastąpi w ciągu 14 dni od daty rezygnacji z rejsu. Rezygnując z rejsu Uczestnik ma prawo wskazać osobę trzecią, która wejdzie w Jego ogół praw i obowiązków. Zwrot dokonanych przez Uczestnika wpłat nastąpi w dniu następnym po dniu wpłynięcia wpłat od osoby wskazanej przez Uczestnika. Od zwracanych kwot z tytułu rezygnacji Uczestnika z rejsu nie przysługują odsetki.

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Myślałam tylko, jak wytrzymam dwa miesiące bez Internetu...”

ZOBACZ