Niebieska Szkoła (40b)

Wolne miejsca: 15/17
Cena: 10140

Niebieska Szkoła
To okazja do przeżycia niesamowitej przygody na pokładzie żaglowca Kapitan Głowacki. Podczas rejsu poznasz inny sposób życia. Nauczysz się żyć rytmem dyktowanym przez fale i wiatr, a nie przez dzwonek na lekcje lub przerwę. Odwiedzisz odległe miejsca, zobaczysz inne kultury, inne sposoby na życie. Wspomnienia te zostaną z Tobą na całe życie. Rejs ten rozpocznie się w Cabo Verde, a zakończy na Fortalezie.

Rejs ma charakter żeglarski tj.  uczestnicząc w nim jesteś pełnoprawnym członkiem załogi, uczysz się podstaw nawigacji oraz pracy przy żaglach. Uczestniczysz w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych i trapowych.
W trakcie Niebieskich Szkół uczestnikom oprócz żeglugi towarzyszy również nauka. Uczniowie podczas rejsu muszą pogodzić swoje obowiązki względem statku z zajęciami lekcyjnymi, które realizowane są na podstawie programów dydaktycznych z ich szkół macierzystych. Lekcje często odbywają się pod białymi żaglami lub na plaży, są pozbawione przytłaczającej atmosfery sali i budynku szkolnego. Co odróżnia Niebieską Szkołę od szkoły do której chodzisz na codzień to nauczyciele. Są oni pasjonatami przedmiotów które prowadzą, mają dar przekazywania wiedzy młodzieży. Ich zadaniem jest dostosowanie systemu nauczania do zróżnicowanej grupy osób, a także udzielanie indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyrównanie różnic programowych.

Opisana trasa ma charakter jedynie informacyjny i może ulec zmianie. Bez zmian pozostają jedynie porty za i wyokrętowania. Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje kapitan, po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych.

Charakter żeglarski rejsu oznacza obowiązek uczestniczenia w funkcjonowaniu i życiu żaglowca, a w szczególności w wachtach, alarmach do żagli i wachtach kambuzowych.

Porty, do których może zawitać statek podczas tego rejsu mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. Opisana trasa ma jedynie charakter informacyjny, a ostateczną decyzję podejmuje Kapitan.

Informacje dodatkowe:

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 2028 zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji
I rata 2028 zł - do 24.02.2024
II rata 2028 zł - do 24.04.2024
III rata 2028 zł - do 24.06.2024
IV rata 2028 zł - do 24.08.2024

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 200 euro i 100 USD. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

Cena rejsu zawiera:

• zakwaterowanie w 2, 3 i 4-osobowych kabinach;
• wyżywienie: 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty,
• opłaty portowe i koszty paliwa.

Cena nie zawiera:

• kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania,
• ubezpieczenia w zakresie NNW i KL za granicą

Ubezpieczenie:

Każdy uczestnik powinien we własnym zakresie wykupić ubezpieczenie NNW i KL za granicą. Służymy informacją w razie wątpliwości dotyczących warunków i zakresu ubezpieczenia.

Stan zdrowia:

Uczestnik zobowiązany jest do oświadczenia dobrego stanu zdrowia i braku przeciwskazań do udziału w rejsie morskim. Powinien też zaopatrzyć się w leki, jeżeli takowe przyjmuje na stałe.

Zaokrętowanie i wyokrętowanie:

Zaokrętowanie 24.10.2024 w godzinach od 14:00 do 16:00
Wyokrętowanie 19.11.2024 do 10:00

WARUNKI REZERWACJI:

• W ciągu trzech dni od daty rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 20% ceny.
•  Po trzech dniach rezerwacje bez opłaconego zadatku zostają przesunięte na listę rezerwową.
•  Pozostałą część kosztów należy wpłacić najpóźniej miesiąc przed rejsem.
•  Brak wpłaty oznacza rezygnację z rejsu i stratę zadatku.

REZYGNACJA:
• Rezygnując z rejsu Uczestnik ma prawo wskazać osobę trzecią, która wejdzie w Jego ogół praw i obowiązków. Zwrot dokonanych przez Uczestnika wpłat nastąpi w dniu następnym po dniu wpłynięcia wpłat od osoby wskazanej przez Uczestnika. Od zwracanych kwot z tytułu rezygnacji Uczestnika z rejsu nie przysługują odsetki.
•  W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej ceny rejsu. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 7 dni od daty rezygnacji.
• W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora, Organizator dokonuje następujących potrąceń z dokonanych wpłat:
• na 60 lub więcej dni przed datą rozpoczęcia rejsu: opłatę w wysokości zadatku;
• w terminie 59-30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu: 50% ceny rejsu;
• w terminie krótszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu do 100% ceny rejsu;

Zwrot należnej kwoty nastąpi w ciągu 14 dni od daty rezygnacji z rejsu.