Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Niebieska Szkoła Transatlantyk East

Zaokrętowanie: 03-03-2015
Trasa: Martynika - Szczecin
Wyokrętowanie: 30-04-2015
Wolne miejsca: 0/30
Cena: 9600

Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje kapitan, po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych. Opisana trasa ma charakter jedynie informacyjny i może ulec zmianie. Bez zmian pozostają jedynie porty za i wyokrętowania.

Proponowana trasa:

Martynika - Rodney Bay - Portsmouth - Les Saintes - St Barthelemy - Horta - Falmouth - Sassnitz - Szczecin

mapka_martynika-szczecin-cop.jpg (duĹźe)

Rejs rozpoczynamy od zwiedzenia niezwykłych wysp Karaibskich. To idealny początek przed startem na północi nieła-
twym przejściem przez Atlantyk. Odwiedzimy miejsca, w których kręcono wszystkim znanych „Piratów z Karaibów”. Na wyspie Świętego Bartłomieja będziemy mogli chwilę odpocząć, siedząc na muszelkowej plaży, patrząc na błękitne Morze Karaibskie.

sw-bartlomiej.jpg (duĹźe)

fot. Stefan Wroński

Na Martynice odwiedzimy niezwykłą miejscowość Saint–Pierre, która znana jest z wygasłego już wulkanu Montagne–Peele, który po raz ostatni wybuchł w 1902 roku zabijając prawie wszystkich jej mieszkańców. Warto będzie spędzić wieczór na Saint’a Lucii w czasie koncertów miejscowych bębniarzy.

Z Karaibów wyruszamy w kierunku wysp portugalskich – Azorów, ale zanim odwiedzimy archipelag wiecznej wiosny, przeżyjemy niezwykłą przygodę żeglarską.

karaiby.jpg (małe)

Przejście Atlantyku na jednym z największych żaglowców świata jest osiągnięciem, którym każdy żeglarz pragnąłby się pochwalić. Wyzwania, które podejmiemy zostaną wynagrodzone pięknymi zachodami
i wschodami słońca nad ogromem oceanu, spadającymi gwiazdami, widokiem latających ryb, oraz pływających gdzieś niedaleko statku wielorybów i delfinów.

Wyspy azorskie przywitają załogę widokiem najwyższego szczytu Portugalii na wyspie Pico. Na pewno wybierzemy się na księżycowy spacer po bazaltowo–lawowej powierzchni po erupcji wulkanu Capalinhos na wyspie Faial. Razem z mieszkańcami Ponta Delgady będziemy mogli podziwiać kaszaloty i sejwale na organizowanych przez mieszkańców wyprawach.

faial.jpg (małe)

fot. Katarzyna Kamińska

Spróbujemy krewetek królewskich i pysznych ciastek pasteis, z których słynie Portugalia. Zobaczymy zarówno zdobione ceramiką tradycyjne domy mieszkańców wysp oraz nowoczesny street art.

Widok europejskiego wybrzeża jest dowodem, że zbliżamy się do domu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy już u końca wyprawy. Tradycyjnie zatrzymamy się w brytyjskim Falmouth, by przygotować się do wejścia na europejskie wody. Pozostaje tylko przepłynąć Morze Północne i Bałtyckie, by z uśmiechem przywitać rodziców w Szczecinie. Ale zanim to nastąpi odwiedzimy jeszcze kilka portów po drodze. Skandynawia wiosną jest piękna, można już wskoczyć na rowery, by zrobić kilka ostatnich zdjęć z rejsu.

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 1920zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji

I rata 2560zł - do 03.09.2014

II rata 2560zł - do 03.12.2014

III rata 2560zł - do 03.02.2015

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 200 euro. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

Koszt uczestnictwa w rejsie 9600zł obejmuje:

• zakwaterowanie,
  • wyżywienie,
  • opłaty celno-paszportowe.

Cena nie zawiera:

• kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania,
  • ubezpieczenia w zakresie NNW i KL za granicą,
  • kosztów biletów wstępów do odwiedzanych miejsc.