Niebieska Szkoła (16) - Azory

12.04.2017

"Parę słów o Azorach: Horta nas nie ugościła zbyt dobrze. W nocy przyszedł wiatr o sile sztormu, z dość dużą falą wchodzącą do portu. Zaczęły poważnie pękać cumy i odbijacze i dalszy postój groził uszkodzeniem statku. Dlatego szybko wypłynęliśmy i sztorm przeczekaliśmy spokojnie na morzu. A następnego dnia było już na tyle spokojnie, że udało się wpłynąć do innego azorskiego portu - Angra do Heroismo na wyspie Terceira.

Tutaj zwiedzanie zaliczone, udało się też poświęcić koszyk z różnościami na Święta Wielkanocne i zamalować zarysowania na kadłubie z Horty a także zostawić po sobie pamiątkę na murze. Za chwilę ruszamy dalej na wschód - dokąd? - zależy od pogody: Lizbona, lub Gibraltar."

6790cba2991491999943.jpg (małe)Mural NS 16
c643fb685e1492065288.jpg (małe)Wielkanoc