Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

NS 17 - La Coruna

02.11.2017

Kolejna relacja, tym razem dowiemy się jakie wrażenie zrobiła na uczestnikach La Coruna :)

"120 godzin żeglugi i 801 mil morskich w jednym przelocie za nami! Po wyjątkowo dużym braku szczęście jeżeli chodzi o sile i kierunek wiatru, zatoka Biskajska okazała się niezwykle litościwa i spokojna. Żeglując pełnymi kursami, wykonując minimalną ilość zwrotów spokojnie dopłynęliśmy do słonecznej Hiszpanii. Porzucając za sobą deszczowo-zimne rejony Kanału Angielskiego i Morza Północnego wkroczyliśmy w tak bardzo wyczekiwaną cieplejszą część całego rejsu. Witaj Hiszpanio! Dni w morzu pozwoliły wreszcie wejść w rytm życia na statku. Jako danie główne w dzień były podawane lekcje, a w nocy wachty nawigacyjne. Całość doprawiona codziennymi banderami oraz szczyptą dnia dla statku. Ten ostatni to dodatek podczas którego cała załoga zamienia się w wykwalifikowaną ekipę remontowo-stoczniową. Szlifując, malując, stukając, czyszcząc, szyjąc sprawiają aby nasz Chopin był imponujący jak zawsze! :D Pięć dni w morzu to wystarczający okres żeby zatęsknić za lądem i za uciechami jakie on niesie. La Coruna przywitała nas przepiękną pogodą, 24 stopniami ciepła i upragnionym słońcem. Pierwszego dnia ruszyliśmy do Santiago de Compostela, przepięknego miasta położonego na wzgórzu, celu wypraw pielgrzymów z całego świata, miejsca gdzie na każdej ulicy można spotkać zmęczonych lecz szczęśliwych piechurów. Następnego dnia pobyt w La Corunii, rano ponowne ( tym razem na prośbę uczniów :) ) prace bosmańskie a popołudniu gra miejska. Dziś wychodzimy znowu w morze!"

Piotr Ogrodnicki

060f75fd911509636028.jpg (małe)fot. P. Ogrodnicki
f563b91ef61509636048.jpg (małe)fot. P. Ogrodnicki

 

65822ca0d91509635877.jpg (duże)fot. P. OgrodnickiRejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Wspaniała przygoda u progu dorosłego życia - tak sobie myślałam...”

ZOBACZ