Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Przelot z Cascais do Portimao

26.10.2018

"Przelot z Cascais do Portimao upłynął pod znakiem słabych wiatrów i spokojnego morza. Na szczęście nam się nie spieszyło, więc średnia prędkość 2 węzły nie była zbyt mała. Ale za to można było na spokojnie poćwiczyć brasowanie, a jako że słabe wiatry są przeważnie zmienne w kierunku, to było dużo okazji do tego typu ćwiczeń.

I dzięki temu załoga, chociaż niewielka już całkiem sprawnie sobie radzi przy linach. Dodatkowo, według legend i podań żeglarskich, od dzisiaj powinno być cieplej – ominęliśmy tak zwany Przylądek Ciepłych Gaci, czyli Sao Vincente w Portugalii. Zobaczymy, czy się sprawdzi…"

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Z tego rejsu wrócili dorośli ludzie, w których wciąż pozostała dziecięca ciekawość świata.”

ZOBACZ