Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Informacje medyczne

Na pokładzie żaglowca w czasie rejsów dwumiesięcznych znajduje się lekarz. Podczas rejsów krótszych statek ma możliwość łączności z odpowiednią jednostką lądową w celu pozyskania porady lub pomocy medycznej.

IMGP0738.JPG (small)

.

STS Fryderyk Chopin wyposażony jest w rozbudowaną apteczkę medyczną. Ponieważ jednak w czasie rejsu pomiędzy portami możliwość uzupełnienia zapasu leków jest ograniczona, młodzież powinna zaopatrzyć się w podstawowy zestaw środków.

Aby zasięgnąć informacji na temat szczepień wymaganych w miejscach, które żaglowiec odwiedzi podczas rejsu Niebieskiej Szkoły można skonsultować się z placówką medyczną wyspecjalizowaną w medycynie podróży.

Poniżej podajemy dane kontaktowe do przychodni przy Szpitalu Chorób Zakaźnych w Warszawie:

Poradnia Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych
pcz@zakazny.pl
Tel.: (22) 33 55 382, (22) 33 55 235, (22) 33 55 332

Myślałam tylko, jak wytrzymam dwa miesiące bez Internetu...”