Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Program Niebieskiej Szkoły

Nauczanie pod żaglami realizowane jest na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin od momentu jego powstania, tj. od 1992 roku. Niebieska Szkoła łączy regularną naukę według programu szkolnego z żeglugą dalekomorską.

program sem-tygX____PB230051.JPG (small)

Zajęcia lekcyjne

Podczas licznych godzin na morzu, młodzież poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, odmienne kultury i tradycje. W trakcie rejsów uczestnicy uczą się życia na statku, odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy w grupie, zmierzenia się z własnymi słabościami i przezwyciężania ich, a przede wszystkim przeżywają niesamowitą przygodę życia.

W trakcie Niebieskich Szkół, uczniowie z różnych miast i szkół Polski, biorą udział w zajęciach lekcyjnych realizując program dydaktyczny szkół macierzystych oraz otrzymują świadectwo nauki w Niebieskiej Szkole.

Nauczycielami podczas Szkoły są ludzie z pasją, umiejący przekazać młodzieży swoje zamiłowanie do wykładanych przedmiotów. Ich zadaniem jest dostosowanie systemu nauczania do zróżnicowanej grupy osób, a także udzielanie indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyrównanie różnić programowych. Taki system nauczania gwarantuje, iż uczniowie po powrocie do kraju nie mają zaległości i mogą spokojnie kontynuować naukę w swoich szkołach.

program sem-tygX_____Anita 092.jpg (small)

Międzynarodwe przyjaźnie

Podczas Szkół Oceanicznych, w odwiedzanych portach organizowane są wycieczki oraz spotkania z rówieśnikami z lokalnych szkół i organizacji, które pozwalają na poznanie nowych miejsc i ludzi, a także pochwalenie się naszym żaglowcem, który niezmiennie wzbudza zainteresowanie w każdym porcie. Dzięki temu, Niebieska Szkoła to zatem nie tylko nauka książkowa, ale także praktyczne odkrywanie świata i jego uroków.

 Niebieskia Szkoła może być alternatywą do tradycyjnych „zielonych szkół”, na które zapraszamy całe klasy wraz z nauczycielem/ wychowawcą w celu integracji, zwiedzenia ciekawych portów i poznania tajników żeglarstwa. Jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu w sposób oryginalny i kształcący, a także gwarantujący fantastyczną zabawę i wspomnienia na całe życie.

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Wspaniała przygoda u progu dorosłego życia - tak sobie myślałam...”

ZOBACZ