Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

Organizacja nauki

Lekcje często odbywają się pod białymi żaglami i są pozbawione przytłaczającej atmosfery klasy szkolnej. Uczniowie uczęszczają na zajęcia lekcyjne codziennie podczas żeglugi. Pobyty w porcie są wolne od nauki, ponieważ uczniowie zajęci są zwiedzaniem oraz poznawaniem lokalnej kultury.

Zajęcia dodatkoweXX___DSCF3355.JPG (small)

Wizyta w Szkole Morskiej w Plymouth

Program nauczania jest dostosowany do programów obowiązujących w szkołach macierzystych. Uczniowie są zobowiązani pobrać ze szkoły i dostarczyć do 3Oceans taki program najpóźniej miesiąc przed rozpoczęciem rejsu. Nauczyciele reprezentują podejście indywidualne do ucznia i dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować ewentualne różnice programowe i przez to ewentualne zaległości w szkole lądowej.

Podręczniki potrzebne na zajęciach proponujemy zabrać w formie elektronicznej, większość uczniów wyposażonych jest w komputery lub tablety, dzięki czemu nie ma problemu z nadmiernym bagażem w formie ciężkich książek. Na statku znajdują się dwa komputery z których można korzystać w czasie wolnym oraz lekcji. Wskazane jest również wyposażenie się w ewentualne dodatkowe materiały z przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym zgodnie z sugestią nauczycieli w szkole macierzystej. Należy również wziąc ze sobą na statek przybory do pisania i zeszyty.

W Niebieskiej Szkole stawiamy na nieszablonowiść, innowacyjność i kreatywność. Zachęcamy uczniów do czynnego udziału w tworzeniu środowiska naukowego na żaglowcu poprzez inicjowanie i prowadzenie Kół Zainteresowań.