Niebieska Szkoła (32)

Wyokrętowanie: 11-11-2022
Wolne miejsca: 7/36
Cena: 13760

Rejs Niebieskiej Szkoły ma charakter zarówno żeglarski, jak i edukacyjny. Załoga stała żaglowca dołoży wszelkich starań, abyś odwiedził najatrakcyjniejsze lokacje i aby zapadły one Tobie w pamięć na długie lata! W czasie rejsu będziesz żeglować, uczyć się, pracować i w wolnym czasie zwiedzać.

mapa_ns_32.jpg (duĹźe)

malagueata_0.jpg (małe)
źródło: visitcostadelsol.com

Jesień, naszym zdaniem, jest najlepszym z możliwych okresów na wizytę w samym sercu słonecznego Costa del Sol. Co w takim razie można tam zobaczyć? Chociaż w Maladze nie brakuje długich, piaszczystych plaż to najbliżej nas będzie ta najbardziej znana Playa de la Malagueta. Jej znakiem rozpoznawczym jest ogromny napis Malagueta, przy którym żadne turysta nie omieszka nie zrobić zdjęcia. Malaga posiada wiele ciekawych zabytków, my polecamy odwiedzić Museo Picasso jak również Museo de Malaga, skosztować lokalnego jedzenia w urokliwych nadmorskich barach i cieszyć się przepiękną pogodą, która na przełomie jesiennych miesięcy powinna dopisać.
Portem zaokrętowania i wyokrętowania jest Malaga. To tutaj zaczniemy rejs szkolny, tutaj załoga zostanie wyszkolona, tutaj zacznie swoją przygodę i tutaj ją zakończy. Przez ponad 40 dni załoga odwiedzi wiele portów, wiele miejsc, takich jak np.:

baleary.jpeg (małe)

Baleary
Niewielki archipelag, składający się ze znanych turystycznych wysp takich jak Majorka, czy Ibiza. Bardzo popularne miejsce wyjazdów wakacyjnych, obszerne plaże stykające się z lazurową wodą Morza Śródziemnego. Gospodarka wyspy głównie opiera się na uprawie oliwek, migdałów i owoców cytrusowych,dlatego niezapomniany smak soków ze świeżo wyciśniętych owoców zostanie nam na długo w pamięci wraz ze wspomnieniem leżakowania pod palmą

valetta.jpeg (małe)

Valetta
Stolica Malty to warowne miasto otoczone murem obronnym i fosą. Dawniej często atakowane przez Turków wciąż rozbudowywało swoje umocnienia. Niesamowity klimat miasta docenili działacze ONZ wpisując je na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

sycylia.jpeg (małe)

Sycylia
W nocy w drodze na Sycylię jest szansa zauważenia czerwonego punktu w oddali, który nie będzie ani znakiem nawigacyjnym, ani jachtem w drodze, będzie to wciąż czynny wulkan Stromboli, którego wybuchy mają miejsce. co 10-12 min. Wyspa ukarze nam prawdziwą włoską kulturę - Palermo jest idealnym miejscem na skosztowanie włoskiej kuchni; królują tu pizza i spaghetti.

kanary.jpeg (małe)

Wyspy Kanaryjskie
Nazwane przez Platona „wyspami szczęśliwymi”, we wszelkich materiałach promocyjnych określane są jako najlepszy kierunek jesiennych i zimowych wyjazdów. Zawdzięczają to wiosennemu klimatowi, który panuje na wyspach przez cały rok. Wulkaniczny krajobraz i piękne plaże to wystarczający argument, choć nie jedyny, by chcieć zwiedzić wyspy. Wiele atrakcji znajdziemy w samym Las Palmas, największym mieście na Gran Canarii. Warto odwiedzić piękne stare miasto, Katedrę Świętej Anny i Dom Kolumba.

* Opisana trasa ma charakter jedynie informacyjny i może ulec zmianie. Bez zmian pozostają jedynie porty za i wyokrętowania.
Przewidywana trasa zostanie podana w dniu rozpoczęcia rejsu
i będzie uzależniona od warunków pogodowych i decyzji kapitana.
Załoga stała statku dołoży wszelkich starań, żeby odwiedzone miejsca były jak najbardziej atrakcyjne.

Informacje dodatkowe:

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 2752 zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji

I rata 2752 zł - do 30.11.2021

II rata 2752 zł - do 30.01.2022

III rata 2752 zł - do 30.04.2022

IV rata 2752 zł- do 30.07.2022

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 300 euro. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

Cena rejsu zawiera:

- zakwaterowanie w 3, 4, 6, 9 osobowych kabinach,

- wyżywienie: 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty,

- opłaty portowe i koszty paliwa

- opiekę lekarza

Cena nie zawiera:

- kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania,
- ubezpieczenia w zakresie NNW i KL za granicą - każdy uczestnik powinien takie ubezpieczenie wykupić we własnym zakresie

Zaokrętowanie: 01.10.2022
Wyokrętowanie: 11.11.2022

WARUNKI REZERWACJI

W ciągu trzech dni od daty rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 20% ceny. Po trzech dniach rezerwacje bez opłaconego zadatku zostają przesunięte na listę rezerwową. Pozostałą część kosztów należy wpłacić najpóźniej miesiąc przed rejsem. Brak wpłaty oznacza rezygnację z rejsu i stratę zadatku.

W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej ceny rejsu. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 7 dni od daty rezygnacji. W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora,

Organizator dokonuje następujących potrąceń z dokonanych wpłat:

• na 60 lub więcej dni przed datą rozpoczęcia rejsu: opłatę w wysokości zadatku;
  • w terminie 59-30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu: 50% ceny rejsu;
  • w terminie krótszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu do 100% ceny rejsu;

Zwrot należnej kwoty nastąpi w ciągu 14 dni od daty rezygnacji z rejsu. Rezygnując z rejsu Uczestnik ma prawo wskazać osobę trzecią, która wejdzie w Jego ogół praw i obowiązków. Zwrot dokonanych przez Uczestnika wpłat nastąpi w dniu następnym po dniu wpłynięcia wpłat od osoby wskazanej przez Uczestnika. Od zwracanych kwot z tytułu rezygnacji Uczestnika z rejsu nie przysługują odsetki.