Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi...”

Albert Einstein

Niebieska Szkoła (33)

Zaokrętowanie: 11-11-2022
Trasa: Malaga - Martynika
Wyokrętowanie: 03-01-2023
Wolne miejsca: 0/36
Cena: 16960

Rejs Niebieskiej Szkoły ma charakter żeglarski i edukacyjny, jest przeznaczony dla osób chcących przeżyć prawdziwą morską przygodę na niesamowitym żaglowcu. Jednocześnie załoga statku dołoży wszelkich starań, żeby odwiedzone miejsca były jak najbardziej atrakcyjne i zapadały w pamięć.
W czasie rejsu będziemy żeglować, uczyć się, pracować i zwiedzać.


mapans33.jpg (duĹźe) 

Uczestnicy podczas rejsu są pełnoprawną załogą i wykonują wszelkie prace związane z prawidłowym funkcjonowaniem żaglowca. Dzięki temu czynnie uczestniczą w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych, czy trapowych. Niesamowitym doznaniem będzie dla każdego przełamanie swoich ograniczeń i wejście na maszt w celu klarowania żagli. To zadanie jest jednak nieobowiązkowe.

Podczas licznych godzin spędzonych na morzu, młodzież poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, odmienne kultury i tradycje. W trakcie rejsów uczestnicy uczą się życia na statku, odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy w grupie, zmierzenia się z własnymi słabościami i przezwyciężania ich, a przede wszystkim przeżywają niesamowitą przygodę życia.

W trakcie Niebieskich Szkół uczestnikom oprócz żeglugi towarzyszy również nauka. Uczniowie podczas rejsu muszą pogodzić swoje obowiązki względem statku z zajęciami lekcyjnymi, które realizowane są na podstawie programów dydaktycznych z ich szkół macierzystych. Lekcje często odbywają się pod białymi żaglami i są pozbawione przytłaczającej atmosfery klasy szkolnej. Nauczycielami podczas Szkoły są ludzie z pasją, umiejący przekazać młodzieży swoje zamiłowanie do wykładanych przedmiotów. Ich zadaniem jest dostosowanie systemu nauczania do zróżnicowanej grupy osób, a także udzielanie indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyrównanie różnić programowych.

Żaglowiec jest unikalnym środkiem transportu, który stawią wciąż nowe wyzwania przed wszystkimi członkami załogi. Samo żeglowanie niesie za sobą ogromną satysfakcję, że potrafimy wykorzystać żywioły natury do przemierzania mórz i oceanów. Żeglowanie uczy, że z warunkami pogodowymi nie można walczyć, można jedynie się im podporządkować i wykorzystać na naszą korzyść. To wiatr jest naszym strategiem i to on wyznacza trasę rejsu, a w zasięgu etapu z Malagi na Martynikę są między innymi: Gibraltar, Kanary, Wyspy Zielonego Przylądka, Dominika.

Gibraltar

gibraltar_tomasz_maracewicz_0.jpg (małe)Fot. Tomasz Maracewicz

To miejsce fascynujące choćby ze względu na swoje położenie na styku Afryki i Europy oraz wpływ krzyżujących się tutaj właśnie różnych kultur.
Idealne miejsce na dłuższy postój z mnóstwem pięknych i niesamowicie ciekawych miejsc, które należy zobaczyć od ruin zamku Maurów, przez kazamaty Gibraltaru po unikatowe jaskinie, m. in. Jaskinię Saint Michael's Cave zamienioną na salę koncertową dla ponad tysiąca słuchaczy.

Wyspy Kanaryskie

kanary_weronika-dyjas.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Kolejnym przystankiem są Wyspy Kanaryjskie i obowiązkowy postój w Las Palmas. Nazwane przez Platona „wyspami szczęśliwymi”, we wszelkich materiałach promocyjnych określane są jako najlepszy kierunek jesiennych i zimowych wyjazdów. Zawdzięczają to wiosennemu klimatowi, który panuje na wyspach przez cały rok. Wulkaniczny krajobraz i piękne plaże to wystarczający argument, choć nie jedyny, by chcieć zwiedzić wyspy. Wiele atrakcji znajdziemy w samym Las Palmas, największym mieście na Gran Canarii, która  jest stałym punktem na trasie rejsu. Warto odwiedzić piękne stare miasto, Katedrę Świętej Anny i Dom Kolumba.

Wyspy Zielonego Przylądka

Po kolejnych kilku dniach na morzu dotrzemy do Wysp Zielonego Przylądka położonych u zachodnich wybrzeży Afryki. Na każdym kroku będziemy tutaj obserwowali ciekawą mieszankę wpływów europejskich, afrykańskich i brazylijskich. Są widoczne zarówno w muzyce, kulturze i kuchni. To idealne miejsce na odpoczynek na lądzie przed długim przejściem przez Atlantyk. Spacerując po pięknym Mindelo, czy okolicznych plażach, warto nacieszyć się stałym gruntem pod stopami. Z Wysp Zielonego Przylądka zabierzemy na pokład dobre nastroje i rytmy zapadającego w ucho i serce lokalnego bluesa zwanego morną. 

Karaiby

st_lucia_rodney-bay_weronika.jpg (małe)Fot. Weronika Dyjas

Widok wysp karaibskich będzie jednym z intensywniejszych wspomnień na długie lata! Towarzyszy mu specyficzne podekscytowanie związane nie tylko z oczekiwaniem na możliwość zejścia na ląd, ale również z poczuciem ogromnej satysfakcji. Na wakacje na Karaibach wszyscy czekają równie mocno. I właśnie widać ich początek.
Wysp do odwiedzenia jest naprawdę dużo, miejsc do zwiedzenia jeszcze więcej. Przed uczniami szereg wycieczek – koniecznie trzeba popłynąć słynną Indian River do chatki wiedźmy Calipso, obejrzeć wulkan, popływać pod wodospadem i objechać kolejne wyspy odwiedzając targi, kawiarenki i sklepy. Ale wakacje to też czas na leniuchowanie, więc w planach mamy nurkowanie, skoki do wody, możliwość nauki surfingu. Wszystko w pięknym słońcu i doskonałym towarzystwie.

Martynika

Rejs zakończymy na Martynice i stąd wrócimy do Polski. Martynika - górzysta wyspa słynąca z pięknie pachnących przypraw, targów egzotycznych kwiatów, owoców morza i ryb. Przez okna samolotu będziemy jeszcze widzieli turkusowe fale oceanu otaczającego rajskie wyspy. 

martynika_agnieszka_pruszek.jpg (duĹźe)Fot. Agnieszka Pruszek
 

* Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje kapitan,
po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych. Opisana trasa ma charakter jedynie informacyjny i może ulec zmianie. Bez zmian pozostają jedynie porty za- i wyokrętowania.
Załoga stała statku dołoży wszelkich starań, żeby odwiedzone miejsca były jak najbardziej atrakcyjne.


 

Informacje dodatkowe:

 

HARMONOGRAM WPŁAT:

zadatek w wysokości 20% - 3392 zł wpłata w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji

I rata 3392 zł - do 10.12.2021

II rata 3392 zł - do 10.02.2022

III rata 3392 zł - do 10.05.2022

IV rata 3392 zł- do 10.07.2022

 

Osoby, które zarezerwują miejsce po upływie terminu wpłaty poszczególnej raty, zobowiązane są wpłacić zadatek wraz z kwotami wynikającymi z Harmonogramu Wpłat.

 

Każdy z uczestników powinien otrzymać od rodzica 300 euro. Pieniądze te przeznaczone są na fundusz szkolny, który zdeponowany będzie  u dyrektora szkoły na burcie żaglowca i zostanie wykorzystany do celów organizacji wycieczek, zakupu biletów wstępu itp. Niespożytkowana kwota będzie rozliczona z uczestnikami ostatniego dnia rejsu.

 

Cena rejsu zawiera:

- zakwaterowanie w 3,4,6,9 osobowych kabinach,

- wyżywienie: 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty,

- opłaty portowe i koszty paliwa

- opiekę lekarza

 

Cena nie zawiera:

- kosztów transportu na miejsce zaokrętowania i powrotu z miejsca wyokrętowania, 
- ubezpieczenia w zakresie NNW i KL za granicą - każdy uczestnik powinien takie ubezpieczenie wykupić we własnym zakresie

 

Zaokrętowanie: 11.11.2022
Wyokrętowanie: 03.01.2023

 

WARUNKI REZERWACJI

W ciągu trzech dni od daty rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 20% ceny. Po trzech dniach rezerwacje bez opłaconego zadatku zostają przesunięte na listę rezerwową. Pozostałą część kosztów należy wpłacić najpóźniej miesiąc przed rejsem. Brak wpłaty oznacza rezygnację z rejsu i stratę zadatku.

W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej ceny rejsu. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 7 dni od daty rezygnacji. W sytuacji gdy rezygnacja Uczestnika z rejsu następuje z przyczyn nie leżących po stronie Organizatora,

 

Organizator dokonuje następujących potrąceń z dokonanych wpłat:

  • na 60 lub więcej dni przed datą rozpoczęcia rejsu: opłatę w wysokości zadatku; 
  • w terminie 59-30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu: 50% ceny rejsu; 
  • w terminie krótszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu do 100% ceny rejsu;

Zwrot należnej kwoty nastąpi w ciągu 14 dni od daty rezygnacji z rejsu. Rezygnując z rejsu Uczestnik ma prawo wskazać osobę trzecią, która wejdzie w Jego ogół praw i obowiązków. Zwrot dokonanych przez Uczestnika wpłat nastąpi w dniu następnym po dniu wpłynięcia wpłat od osoby wskazanej przez Uczestnika. Od zwracanych kwot z tytułu rezygnacji Uczestnika z rejsu nie przysługują odsetki.

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Z tego rejsu wrócili dorośli ludzie, w których wciąż pozostała dziecięca ciekawość świata.”

ZOBACZ