Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi...”

Albert Einstein

21.03.2021 Dzień z pokładu

24.03.2021

                       

Tego dnia doświadczyliśmy pierwszego w historii 28 Niebieskiej Szkoły alarmu do żagli. 

Dwa przeciągłe, świdrujące dzwonki poderwały nas na nogi, zapowiadając ciężką pracę przy akompaniamencie skrzypienia lin i krzyków Bosmana. Wszystkie wachty rzuciły się do fałów, gejtaw i gordingów, by pod wodzą doświadczonych oficerów postawić żagle. Początki z natury są trudne, jednak szczęśliwie obyło się bez szkodliwych potknięć.

Z relacji naszych świadków wynika, że na prawej burcie pomylono gejtawę bramsla z gejtawą marsla górnego. Był to jednak pożałowania godny incydent, który z pewnością już się nie powtórzy. 

Wiele osób doświadczyło dziś także po raz pierwszy pracy na poważnych wysokościach – górnych rejach. I choć wiele z nich opisywało ją jako mrożącą krew w żyłach, z perspektywy bezpiecznego pokładu opowiadali o niej z uśmiechem. 

Po tych budujących doświadczeniach Pani Kapitan ogłosiła odbój alarmu. 

Tym samym rozeszliśmy się do pełnienia wacht rejonowych i nawigacyjnych. Jakiś czas później dopłynęliśmy do pięknej karaibskiej wysepki Isla Catalina. Po zrzuceniu kotwicy kursujące pontony zwiozły załogantów na brzeg. Tam mogli oddać się zasłużonym przyjemnościom na rajskiej plaży wśród palm. W tych bajecznych okolicznościach przyrody mogli również zakupić regionalne pamiątki, przy okazji ucząc się praktycznej sztuki poszukiwania kompromisu, inaczej zwanej negocjacją. 

Po kilku godzinach spędzonych na opalaniu się oraz pływaniu załoga zgodnie zabrała się z powrotem na pokład. 

Dzień był niewątpliwie udany i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. 

 

Hania Dudek, Antoni Targosz

 

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Myślałam tylko, jak wytrzymam dwa miesiące bez Internetu...”

ZOBACZ