Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies. x

Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

30 listopada - Wieści z pokładu Niebieska Szkoła 37

30.11.2023

Dzisiejszy dzień rozpoczął się już z widokiem na port w Las Palmas. Po śniadaniu rozbrzmiał alarm do żagli, podczas którego sprawnie podciągnęliśmy żagle pod reje, by na czas manewrów portowych skorzystać z silnika. Po sprawnym cumowaniu wszyscy weszliśmy na reje by zaprowadzić „klar portowy”. Zależało nam by nasz statek pięknie się prezentował przy głównym nabrzeżu, przy którym sąsiadujemy z superjachtem i wycieczkowcami. Kolejnym punktem dnia była inwentaryzacja, polegająca na wyniesieniu całej zawartości ładowni i gruntownym wyczyszczeniu kambuza. Załoga stworzyła sznur podający zapasy z najgłębszych zakamarków statku do wyższych jego partii. Po tej nużącej robocie kambuz został opróżniony z przyborów kuchennych, naczyń i dokładnie umyty przez grupę ochotników. Z powodu niedyspozycji kambuzu, na obiad zostaliśmy miło zaskoczeni zamówioną przez kapitana pizzą. Po posiłku walka w kambuzie była kontynuowana i zakończyła się krótko przed godziną 20. O godzinie 20 Kapitan zezwolił na wyjście na miasto z czego załoga chętnie skorzystała. Nastąpiła gorączka kupowania prezentów na Mikołajki, które odbędą się prawdopodobnie na morzu w drodze na Wyspy Zielonego Przylądka. Po powrocie załoganci, którzy nie mieli wacht  trapowych, szybko udali się spać by odpocząć po ostatnich męczących dniach.

Rejestracja uczestników

Zapisz się na rejs

Terminarz
rejsów

Sprawdź dostępne terminy

Program dofinansowań

Poznaj możliwości dofinansowania

Moja przygoda
z Niebieską Szkołą

Obejrzyj filmy i zdjęcia,
przeczytaj wspomnienia...

Z tego rejsu wrócili dorośli ludzie, w których wciąż pozostała dziecięca ciekawość świata.”

ZOBACZ