PR 30.04.2022

12.05.2022

"Dzisiejszy dzień minął nad wyraz spokojnie. Pogoda słoneczna, alarmów do żagli nie było, sztormów nie było, fumigacji nie było, ale za to otrzymaliśmy bardzo optymistyczną wiadomość – udało nam się przepłynąć równo 3000 mil od początku naszej podróży. Nie było łatwo, bo przez kilka dni wiatry nie sprzyjały, lecz Chopin przezwyciężył wszystkie trudności i wreszcie złapał wiatr w żagle. W szybkim tempie zbliżamy się do Azorów, gdzie czekają na nas piękne widoki, internet i czekolada. Wszyscy wyczekują portu i zakupów, by zrobić zapasy słodkości wystarczące do końca morskiej podróży. Dodatkowo, pojawiły się różne konkursy, w których wachty mogą ze sobą rywalizować i dobrze się bawić. "